Star - gwiazdka
Odporny na plamy

Star - gwiazdka
Łatwe do zainstalowania

Star - gwiazdka
Stabilny
Star - gwiazdka
20 lat gwarancji

Wszystko co musisz wiedzieć:

 • Deska tarasowa koekstrudowana 4-stronnie
 •  Jedna strona postarzana, druga gładka
 •  Dostępne 2 szerokości: 138 i 210mm
 •  3 wielobarwne kolory starego drewna
 •  Cobra® Hybrid zdejmowana deska tarasowa i niewidoczne mocowanie
 •  20-letnia gwarancja na plamy i blaknięcie

Wierny wygląd postarzanego drewna

Deska tarasowa z litego kompozytu VINTAGE z powodzeniem imituje powierzchnię postarzanej deski tarasowej . Pory powierzchniowe, słoje drewna i wzór słojów drewna są odtworzone z niepowtarzalną teksturą, bardzo zbliżoną do prawdziwej.

Kolory Wengé, Graphite i Lunar Grey są również bardzo dobrze odwzorowane w szerokiej gamie odcieni, od egzotycznego dymionego drewna różanego po drewno wyblakłe pod wpływem promieni słonecznych UV. Ciepłe kolory, od srebra po brąz o różnym stopniu gradacji, nadają tarasowi ciepły charakter.

Deska kompozytowa VINTAGE zapewnia uczucie ciepła dzięki fakturze drewna postarzanego przez lata oraz z pęknięciami i pęknięciami. Zachowuje wszystkie zalety kompozytu drzewnego w zakresie niskich kosztów utrzymania, ale przede wszystkim zachowuje swoje intensywne kolory przez długi czas.

Najważniejsze cechy produktu:

 • Ochrona współwytłaczana 360°
 • Dwustronny profil: 2 przydatne strony
 • Zapięcie na klips ze stali nierdzewnej Cobra®Hybrid

 

Charakterystyka  
Materiał 60% włókno drzewne + 40% polietylen HD
Ekspansja 1,15 mm / delta 30°C
Wymiary 22,5 x 138 x 4000 mm
22,5 x 210 x 4000 mm
22,5 x 138 x 4000 mm - cokół
Gęstość 1170 kg/m3
Przewodność cieplna 0,2 W/mK
Mocowanie Klips hybrydowy Cobra®
Moduł sprężystości 21Mpa

 

Ochrona 360° przed warunkami atmosferycznymi i blaknięciem

Współwytłaczana folia polietylenowa pokrywa całą deskę VINTAGE i skutecznie chroni kompozyt drewna przed wodą oraz wszelkimi postaciami odzyskanymi przed wilgocią. Silny stabilizator UV gwarantuje, że kolor pozostanie nienaruszony przez 20 lat. Zarejestrowana rozszerzalność jest bardzo niska i wynosi jedynie 1,15 mm na metr bieżący przy różnicy temperatur wynoszącej 30°.

Klips instalacyjny Cobra® Hybrid 8-18

Płyty Fiberdeck® VINTAGE należy montować zgodnie z instrukcją montażu za pomocą klipsów Cobra Hybrid 8-18 ze stali nierdzewnej. Opakowanie zawierające 90 klipsów pozwala na montaż około 5 m2 desek.

Te dwumateriałowe klipsy (stal nierdzewna 304 + polimer HDPE) skutecznie utrzymują deski na miejscu dzięki haczykom na spodniej stronie. Oszczędza to dużo czasu podczas instalacji. Ponadto uniwersalne wkręty ze stali nierdzewnej są samowiercące w drewnie iglastym, drewnie egzotycznym i legarach aluminiowych.

Deski VINTAGE mocowane za pomocą klipsów Cobra Hybrid 8-18 można łatwo zdjąć bez demontażu całego tarasu. Należy pamiętać, że w przypadku tarasów położonych blisko morza zalecamy użycie wkrętów ze stali nierdzewnej 316.

Maksymalny rozstaw legarów dla desek VINTAGE wynosi 40cm. Wskazane jest nałożenie listwy bitumicznej na legary z drewna iglastego, aby przedłużyć ich trwałość, lub jeszcze lepiej użycie legarów aluminiowych STRUCTURAL.

Star - gwiazdka

Fiberdeck gwarantuje, że deski tarasowe VINTAGE przez okres 20 lat w normalnych i właściwych warunkach użytkowania i montażu, zgodnie z pisemnymi instrukcjami Fiberdeck, będą wolne od wad wykonania, pęknięć, rozwarstwień, gnicia lub uszkodzeń strukturalnych spowodowanych przez pleśń, grzyby, drewno- nudne owady lub termity.

Fiberdeck gwarantuje, że tarasy VINTAGE będą odporne na plamy i blaknięcie po zamontowaniu i użytkowaniu w budynkach mieszkalnych.

Deska tarasowa VINTAGE jest odporna na plamy i trwała dzięki procesowi współwytłaczania, który pokrywa taras czystą folią polietylenową, co zapewnia doskonałe uszczelnienie. Konserwacja jest zatem łatwa i ogranicza się do prostego czyszczenia wodą.

Star - gwiazdka

Surowiec w 95% z recyklingu

Deski tarasowe VINTAGE wykonane są w 95% z surowców pochodzących z recyklingu, a deski również w pełni nadają się do recyklingu.

Polietylen o dużej gęstości (HDPE) pochodzi z recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych (np. plastikowych butelek), a włókno drzewne z trocin pochodzących z przedsiębiorstw zajmujących się wtórnym przetwarzaniem, takich jak producenci mebli i stolarki otworowej.

Produkcja tarasów kompozytowych VINTAGE nie zagraża lasom tropikalnym i stanowi atrakcyjną alternatywę dla drewna egzotycznego.

Przykręcane deski wykończeniowe

Gama desek wkręcanych o takim samym przekroju jak deski VINTAGE, ale bez rowków na polach i o przekroju 22,5x138mm, może służyć do wykonywania zwieńczeń, stopni, lejów zasypowych, a także zapewniać listwa wykończeniowa wokół tarasu.

Do mocowania listew przypodłogowych i listew wykończeniowych można zastosować wkręty Cobra ze stali nierdzewnej WPC 5x63mm, które są odporne na rdzę i dostępne w tym samym kolorze co deski, co zapewnia większą dyskrecję.

Wreszcie, zawsze możliwe jest zastosowanie kątownika aluminiowego w celu zapewnienia konturu obwodowego tarasu i zamaskowania połączenia pomiędzy 2 deskami ryflowanymi.

VINTAGE

Specyfikacja

 • Szerokość: 138 mm  /  210 mm
 • Grubość: 24 mm
 • Długości: 2440 / 3660 / 4880 mm
 • Deska w powłoce
 • Odporność na plamy i blaknięcie
 • Pełna w całym przekroju

Cena:

 • 63,80 zł netto  / m.b.
 • 78,48 zł brutto   / m.b.
 • 662,40 zł netto  / m2

 

Od tej ceny naliczamy  rabaty w zależności od wielkości zamówienia.

 

   BEZPŁATNA WYCENA

 

VINTAGE

Dokumentacja techniczna